Brasiilia avastamine: elava kultuuri ja mitmekesiste maastike maa

Geograafia ja kliima

Brasiilia, suurim riik nii Lõuna-Ameerikas kui ka Ladina-Ameerikas, võlub oma laialivalguva 8 515 770 ruutkilomeetriga, mis ulatub Amazonase basseinist põhjas viinamarjaistanduste ja massiivse Iguaçu joani lõunas. See on riik, mida määratlevad mitmesugused maastikud ja ökosüsteemid, sealhulgas lamedad kuni veerevad madalikud põhjas ja mitmesugused tasandikud, mäed, mäed ja kitsas rannikuvöönd. Riigi tohutu rannajoon Atlandi ookeani ääres ulatub 7,491 kilomeetri kaugusele, pakkudes hingematvaid randu ja elavat mereelu. Brasiilia jagab piire ka kõigi Lõuna-Ameerika riikidega, välja arvatud Ecuador ja Tšiili, kokku 16 145 kilomeetrit maismaapiire.

Kliima ja maastik

Brasiilia kliima on valdavalt troopiline, lõunaosa on mõõdukam, mahutades palju erinevaid elustiile ja põllumajandustegevusi. Maastikul, mis on sama mitmekesine kui kliima, on põhjas valdavalt tasased kuni veerevad madalikud, kus on mõned tasandikud, künkad, mäed ja kitsas rannikuvöönd. See mitmekesine geograafia on aidanud kaasa sellele, et Brasiiliast on saanud selliste loodusvarade nagu boksiit, kuld, rauamaak ja puit jõujaam, mis kujundab selle majandust märkimisväärselt.

Looduslikud imed

Brasiilia loodusmaastik on koduks arvukatele aaretele, kusjuures Pico da Neblina on kõrgeim kõrguspunkt 2,994 meetrit, mis on teravas kontrastis Atlandi ookeani kallastega merepinnal. See geograafiline mitmekesisus toetab Brasiilia rikkalikku bioloogilist mitmekesisust ja tohutuid vihmametsi, mis toimivad planeedi kopsudena.

Majandus ja ühiskond

Hinnanguliselt 211 715 973 elanikuga 2020. aasta juuli seisuga on Brasiilias kultuuride ja traditsioonide sulatusahi. Brasiilia majandus, mis on üks maailma tärkava turumajandusega riike, näitab keerulist ja mitmekesist portfelli, millesse on märkimisväärselt panustanud põllumajandus-, kaevandus-, tootmis- ja teenindussektor. Põllumajandusmaa moodustab umbes 32,90% Brasiiliast, kus kohv, sojaoad ja suhkruroog on mõned juhtivad tooted, mis näitab sektori tähtsust riiklikele ja ülemaailmsetele turgudele.

Linnastumine ja rahvastiku jaotus

Umbes 87.10% brasiillastest elab linnapiirkondades, mis toob esile olulise nihke selliste linnade suunas nagu São Paulo ja Rio de Janeiro. Need linnakeskused ei toimi mitte ainult kultuurikeskustena, vaid ka Brasiilia majanduse kesksete sõlmpunktidena, meelitades inimesi kogu riigist võimalusi otsima.

Kultuur ja keel

Brasiilia ametlik keel on portugali keel, mis teeb sellest suurima portugali keelt kõneleva riigi kogu maailmas. See keeleline ühtsus aitab kaasa elavale kultuurile, mis läbib Brasiilia ühiskonda, mis on kogu maailmas tuntud oma muusika, tantsu ja uskumatute festivalide, näiteks karnevali poolest. Vaatamata sellele ühisele keelele on Brasiilia väga mitmekesine riik, mis kajastub selle toidus, muusikas ja piirkondlikes traditsioonides.

Infrastruktuur ja areng

Brasiilia on saavutanud märkimisväärse saavutuse 100% elektrifitseerimisega kogu riigis, valgustades nii linnu kui ka maapiirkondi, edendades majanduskasvu ja parandades elukvaliteeti. Riigi infrastruktuur toetab elavat ökosüsteemi, mis koosneb tööstusharudest alates autodest kuni tekstiili- ja kemikaalideni, muutes Brasiilia rahvusvahelisel areenil kriitiliseks osalejaks.

Ülemaailmne kaubandus

Rahvusvahelise kaubanduse valdkonnas on Brasiilia loonud tugevad sidemed suurte ülemaailmsete osalejatega, eksportides tohututes kogustes transpordivahendeid, rauamaaki, sojaube ja palju muud. Hiina ja Ameerika Ühendriigid on ühed tema peamised kaubanduspartnerid, mis näitab Brasiilia olulist rolli ülemaailmses tarneahelas. Riigi tasakaalustatud lähenemine impordile ja ekspordile aitab kaasa dünaamilisele majandusele, mis on valmis tulevaseks kasvuks.

Järeldus

Brasiilia oma rikkalike kultuuride gobeläänide, hingematvate maastike ja tugeva majandusega on tunnistus Lõuna-Ameerika ilust ja vastupidavusest. Jätkates 21. sajandi väljakutsetes navigeerimist, Brasiilia on endiselt potentsiaali majakas ja põnev riik nii oma kodanikele kui ka ülemaailmsele kogukonnale.

Riigi andmed

Riigikood BR
Piirkond South America
Pind 8515770 ruutkilomeetrit
Maapind 8358140 ruutkilomeetrit
Veepind 157630 ruutkilomeetrit
Põllumajanduspind 32.90%
Metsapind 61.90%
Madalaim kõrguspunkt Atlantic Ocean 0 m
Kõrgeim punkt Pico da Neblina 2,994 m
SKT elaniku kohta $15,600 (2017 est.)