Kuuba avastamine: Kariibi mere juveel

Sissejuhatus

Kariibi mere ja Põhja-Atlandi ookeani kristalsetes vetes, vaid 150 kilomeetrit Key Westist lõunas, Floridas, asub elav saareriik Kuuba. Oma rikkaliku kultuuri, tormilise ajaloo ja vapustava looduse iluga pakub Kuuba ainulaadset segu kogemustest kõigile, kes selle kallastele astuvad.

Geograafiline ülevaade

Kuuba geograafia on sama mitmekesine kui tema kultuur. Ulatudes üle 110 860 ruutkilomeetri, 109 820 ruutkilomeetrit maad ja 1 040 ruutkilomeetrit vett, uhkeldab see mitmesuguste maastikega. Kuuba maastik on enamasti tasastest kuni veerevate tasandike ja karmide küngasteni kuni majesteetlike mägedeni kagus tunnistus selle looduslikust ilust. Rannajoon ulatub üle 3,735 kilomeetri, pakkudes hingematvaid randu ja rohkesti mereelustikku. Kuuba kõrgeim punkt, Pico Turquino, ulatub 1,974 meetri kõrgusele merepinnast, pakkudes suurepäraseid vaateid neile, kes selle tippu julgevad.

Kliima ja loodusvarad

Nautides troopilist kliimat, mida modereerivad kaubandustuuled, on Kuubal kuiv hooaeg novembrist aprillini ja vihmaperiood maist oktoobrini. See kliima toetab rikkalikke erinevaid loodusvarasid, sealhulgas koobaltit, niklit, rauamaaki, kroomi, vaske ja palju muud. Kuna 60,30% maast on pühendatud põllumajandusele ja 27,30% metsadele, ulatub Kuuba loodusrikkus kaugemale kui maardlad, toetades mitmekesiseid põllumajandustooteid ja tugevat metsandussektorit.

Demograafia ja kultuur

2020. aasta juuli seisuga oli Kuuba rahvaarv hinnanguliselt 11 059 062. Kuuba rahvas, kes on tuntud oma soojuse ja külalislahkuse poolest, elab suur osa elanikkonnast linnapiirkondades, umbes 77,20%, kusjuures pealinn Havanna on kõige suurema rahvaarvuga. Hispaania keel on ametlik keel, mis peegeldab riigi rikkalikke ajaloolisi sidemeid Hispaaniaga. Rahvastiku jaotumine on suhteliselt ühtlane, suuremates linnades on märkimisväärsed klastrid.

Majandus: ülevaade

Kuuba majandus on tähelepanuväärne selle poolest, et keskendub muu hulgas sellistele tööstusharudele nagu nafta, nikkel, koobalt, farmaatsiatooted ja tubakas. Põllumajanduslik tootmine, sealhulgas suhkur, tubakas, tsitruselised ja kohv, on endiselt majanduse põhitoode. Riik on välja töötanud mitmekesise tööstussektori, mis ulatub ehitusest ja terasest tsemendi ja põllumajandusmasinateni. Lisaks muudab Kuuba strateegiline asukoht selle oluliseks osalejaks rahvusvahelises kaubanduses, kiideldes ekspordi- ja impordipartneritega kogu maailmas.

Ühiskond ja infrastruktuur

Kuuba valitsus on teinud taristus märkimisväärseid edusamme, saavutades alates 2016. aastast 100% elektrifitseerimise määra. See areng peegeldub SKP pidevas kasvus elaniku kohta, mis oli 2016. aastal hinnanguliselt 12 300 dollarit. Linnastumine on samuti oluliselt tõusnud, kuna suured linnapiirkonnad, nagu Havanna, kogevad kasvu ja arengut, osutades arenevale linnamaastikule.

Järeldus

Kuuba on tunnistus vastupidavusest ja elujõulisusest. Alates vapustavast geograafiast ja troopilisest kliimast kuni mitmekesise majanduse ja dünaamiliste ühiskondlike struktuurideni on Kuuba midagi enamat kui lihtsalt turismisihtkoht; See on rikkaliku kultuuripärandi ja paljutõotava tulevikuga riik. Jätkates 21. sajandi keerukuses navigeerimist, säilitab Kuuba oma võlu, kutsudes nii reisijaid kui ka teadlasi oma kallastele.

Riigi andmed

Riigikood CU
Piirkond Central America
Pind 110860 ruutkilomeetrit
Maapind 109820 ruutkilomeetrit
Veepind 1040 ruutkilomeetrit
Põllumajanduspind 60.30%
Metsapind 27.30%
Madalaim kõrguspunkt Caribbean Sea 0 m
Kõrgeim punkt Pico Turquino 1,974 m
SKT elaniku kohta $12,300 (2016 est.)