Bermuda hiilguse uurimine

Põhja-Atlandi ookeani pärli Bermuda maaliline saarestik on Briti koloniaalajaloo ja subtroopilise looduse rahuliku ilu sulam. Lõuna-Carolinast idas asuva saarerühma pindala on 54 ruutkilomeetrit, mis kõik on maismaa, kuna saare looduse tõttu pole siseveekogusid ega piirnevaid riike. Üle 103 kilomeetri pikkuse rannajoonega Bermudat ümbritseb Atlandi ookeani taevane embus, mis pakub hingematvaid vaateid ja kutsuvat kliimat nii külastajatele kui ka elanikele.

Geograafia ja kliima

Bermuda uhkeldab maastikuga, mida kaunistavad madalad mäed, mida eraldavad viljakad süvendid, luues maastiku, mis on sama mitmekesine kui ilus. Saarte kõrgeim punkt on Linnamägi, ulatudes 79 meetri kõrgusele, pakkudes suurepäraseid vaateid ümbritsevale merelaiusele. Saarte subtroopiline kliima tagab aastaringselt pehme ja niiske ilma, kuigi elanikud valmistuvad sageli talvekuudel levinud gale’ideks ja tugevateks tuulteks, mis annab tunnistust Bermuda keskkonna dünaamilisest olemusest.

Loodusvarad ja maakasutus

Lubjakivimoodustised ja turismi soodustav kliima kuuluvad Bermuda peamiste loodusvarade hulka. See on soodustanud jõudsalt arenevat turismitööstust, mis tõmbab ligi nii looduse ilu kui ka sooja ja külalislahket kliimat. Ligikaudu 14,80% maast on pühendatud põllumajandusele, võimaldades piimatoodete ja mee tootmise kõrval kasvatada banaane, köögivilju, tsitrusvilju ja lilli. Metsad katavad 20% maast, aidates kaasa lopsaka ja rohelise välimuse loomisele, mis köidab külastajaid ja toetab kohalikku bioloogilist mitmekesisust.

Demograafia ja kultuur

2020. aasta juuli seisuga oli Bermuda hinnanguline rahvaarv 71 750, kusjuures jaotus on saartel suhteliselt ühtlane. Bermudlased, nagu elanikud on teada, räägivad valdavalt inglise keelt, peegeldades saarte staatust Briti ülemereterritooriumina. Tähelepanuväärne on see, et linnaelanikkond moodustab 100% kogu elanikkonnast, rõhutades kaasaegset elustiili, mis on endiselt kooskõlas saarte looduslike omadustega. Pealinn Hamilton ei ole mitte ainult administratiivne süda, vaid ka elav keskus, mis tutvustab Bermudi vaimu oma kultuuri, köögi ja kaubanduse kaudu.

Linnaelu ja majandus

Hamilton, kus elab 2018. aasta seisuga umbes 10 000 inimest, on rohkem kui poliitiline pealinn; see on saarte päästerõngas. Bermuda majandus on tugev, seda toetavad sellised sambad nagu rahvusvaheline äri, turism ja kergetööstus. Bermuda majandusmaastiku tähelepanuväärne aspekt on sõltuvus ravimite reekspordist koos rõivaste, kütuse, masinate, ehitusmaterjalide, kemikaalide, toidu ja elusloomade impordiga peamiselt USA-st, Lõuna-Koreast ja Kanadast.

Bermuda SKP elaniku kohta oli 2016. aastal hinnanguliselt 99 400 dollarit, mis on üks kõrgemaid kogu maailmas, mis näitab saarte jõukat majandust. Elektrifitseerimine jõuab 100% -ni elanikkonnast, mis näitab hästi arenenud infrastruktuuri, mis toetab nii elamuelu kui ka kasvavat turismisektorit. Bermuda peamiste ekspordipartnerite hulka kuuluvad Jamaica, Luksemburg ja Ameerika Ühendriigid, näidates kaubandussuhete osas mitmekesist ja globaalset haaret.

Järeldus

Bermuda oma lummava seguga looduslikust ilust, ajaloolisest võlust ja kaasaegsest elujõust jääb ainulaadseks sihtkohaks ja elukohaks Põhja-Atlandil. Saared pakuvad puhkust mandrielu saginast, kutsudes kõiki külastajaid omaks võtma selle kallaste rahu ja inimeste soojust. Kohana, kus majandus looduse ja traditsioonide kõrval õitseb, on Bermuda tasakaalu tunnistuseks – pühamuks nii kehale kui hingele tänapäeva kiires maailmas.

Riigi andmed

Riigikood BD
Piirkond North America
Pind 54 ruutkilomeetrit
Maapind 54 ruutkilomeetrit
Veepind 0 ruutkilomeetrit
Põllumajanduspind 14.80%
Metsapind 20.00%
Madalaim kõrguspunkt n/a
Kõrgeim punkt Town Hill 79 m
SKT elaniku kohta $99,400 (2016 est.)